USD
EURO
ALTIN

Burhanettin Kocamaz İstifa Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı basın açıklamasıyla partisi MHP’den istifa etti. Bir anda ülke gündemine oturdu. MHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kongre ve Sergi Sarayı’nda gündemle ilgili basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını çok sayıda basın mensubu takip ederken, açıklamasında zehir zemberek cümleler kullanan Kocamaz, “Daha önce partiden gönderilmeye zorlanan birçok kişiden […]

Burhanettin Kocamaz İstifa Etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı basın açıklamasıyla partisi MHP’den istifa etti. Bir anda ülke gündemine oturdu.

MHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kongre ve Sergi Sarayı’nda gündemle ilgili basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını çok sayıda basın mensubu takip ederken, açıklamasında zehir zemberek cümleler kullanan Kocamaz, “Daha önce partiden gönderilmeye zorlanan birçok kişiden sonra sıranın bize geldiğini ve bu tür anlayışlarla daha fazla yol yürüyemeyeceğimi gördüğüm ve bize güvenenlerin bugüne kadar gönül ve yol arkadaşlığı yapan arkadaşlarımızın Mersin adına taleplerini yerine getirmesi konusunda özellikle MHP çatısı altında hizmet üretmenin ortadan kalktığı ve adeta çek git denildiği bir dönemde rahmetli Başbuğ’a olan sadakatimi ve ülkücü fikir ve düşüncelerimi saklı tutmak üzere, hayatımın en zor kararını veriyor ve 50 yıllık içinde bulunduğum MHP’den istifa ediyorum” diyerek MHP’den istifa ettiğini açıkladı.

Kocamaz açıklamasının sonunda :

“Vefa saygı ve sevgi anlayışının kalmadığı,   gördüğümüz vefasızlığın  adeta git dercesine olan bir ortamda daha fazla yol yürünemeyebileceğini gördüğüm için MHP çatısı altından daha fazla siyaset yapmanın imkanı kalmadığından dolayı MHP’den istifa ediyorum.” diyerek Milliyetçi Hareket Partisinden istifa etti.